تازه ها

نویسندگان: پرویز درگی، احمد آخوندی، محسن جاوید مؤید

تعداد صفحات:203 صفحه

نوبت چاپ : اول

سال نشر : 1397
قیمت : 25000تومان

توضیحات کتاب :

من معلم بازاريابي‌ام، و دانشجوي هميشگي بازار. دوست داشتم الفباي بازاريابي ايران را بنويسم. نوشتم. هم‌اكنون پيش روي شما است.

الفباي بازاريابي ايران را به اتفاق همكارانم در انتشارات بازاريابي نوشتم، به همراه مؤلفان و مترجماني كه افتخار دادند اثرشان در اين انتشارات به زيور طبع آراسته شود.

بازاريابي بويژه در سالهاي اخير با سرعتي تند و شتابان در پيوند با دانشهاي متعدد و گوناگون، روزبه‌روز تناورتر مي‌شود. حدود 40 سال پيش فيليپ كاتلر، نام‌آشناترين بازارياب جهاني، با داشتن هوشي برتر، در آميزه‌اي از اقتصاد و مديريت، رياضيات و فناوري و روانشناسي، چهره‌ي تازه‌اي از بازاريابي معرفي كرد. نتيجه شد "بازاريابي نوين"، و كاتلر را پدر بازاريابي نوين ناميدند.

كاتلر در اثر آشنايي با لين كلر، نظريه‌پرداز برند، با موضوع برند آشنا شد و در كتاب "مديريت بازاريابي"، فصلي را به نام "برند" اختصاص داد كه كلر آن را نوشت. از آن سپس كتاب با نام كاتلر - كلر چاپ و انتشار يافت.

اكنون فراتر از اين پيوندها، بازاريابي با مجموعه‌ي وسيعتري از دانش و معارف و علوم بشري پيوند خورده است، نظير مهندسي پزشكي، علوم اعصاب پايه و باليني، و بهره‌مندي از دستگاههاي پزشكي با نام  FMRI، EEG  و نتيجه آنكه با مطالعاتي نظير نوروماركتينگ (نوروساينس + ماركتينگ)، نورسلينگ (نوروساينس + فروش)، نوروادورتايزينگ (نوروساينس + تبليغات+ ) نوروليدرشيپ (نوروساينس + رهبري در كاروكسب‌ها) آشنا شديم.

به سهم خودمان كوشيده‌ايم در گستره‌اي از بازاريابي، فروش، تبليغات، برند، مذاكره، كارآفريني، اين دانشهاي جديد را به همراه آثار صاحبنظران جهاني، و‌‌‌‌علاقه‌مندان 

و اهالي بازاريابي ايران در انتشارات بازاريابي چاپ و منتشر كنيم.

با همه‌ي اين كوششها، متواضعانه و فروتنانه مي‌گوييم كه همچنان در صدديم تا "الفباي بازاريابي ايران" را منتشر كنيم. آرزومنديم به همت و دانايي اهالي بازاريابي بويژه "استادان دانشگاه" و "استادان بازار" بيش از پيش كتابهاي ارزشمند، و كاربردي بيشتري را در ايران، چاپ و روانه‌ي بازار كنيم.

شايسته است همين‌جا از عزيزاني كه علاقه‌مندند سهمي مؤثر در "الفباي بازاريابي ايران" داشته باشند، دعوت كنم تا با دفتر انتشارات بازاريابي تماس بگيرند. دوست داريم اين فضيلت را بيابيم كه خادم خوبي براي دانايي، تجربه، و مهارت عزيزاني باشيم كه درصددند غناي بازاريابي ايران روزبه‌روز افزونتر شود.

 

نحوه‌ي استفاده از اين كتاب

در آغاز، جلد كتابها با يك طبقه‌بندي مشخص آمده است. سپس هر كتاب در هر صفحه، يك توضيح اجمالي دارد از شناسنامه‌ي اوليه تا تشريح كتاب به صورت كوتاه و خلاصه.

هر زمان فرصت كرديد، كافي است تك‌صفحه يا صفحات مربوط به هر طبقه‌بندي اعم از بازاريابي نوين، برند، بازاريابي، و يا فروش را بخوانيد. در عمل متوجه خواهيد 

شد كه چشم‌اندازهاي تازه‌اي در همين حوزه‌ها نصيب‌تان خواهد شد.

دو نكته:

1-صفحات پاياني كتاب، پيشنهادهايي دارد كه مي‌تواند براي مديران بازاريابي و فروش، كارشناسان تحقيقات بازار، مديران و سرپرستان فروش، و ويزيتورها فوق‌العاده باشد؛ از آن رو كه براي هركدام از اين نوع مخاطبان، كتابهاي مشخصي معرفي شده است.

2-قيمت مندرج در كتابها، به دلايلي از قبيل افزايش هزينه‌هاي چاپ، در تجديد چاپهاي بعدي تغيير خواهد كرد. 

تقاضا مي‌كنم توصيه‌ها و نظرات خودتان را براي در نظر گرفتن به‌منظور چاپهاي بعدي كتاب از طرق زير به ما برسانيد:

سايت شخصي پرويز درگي: www.dargi.ir

 نشاني ‌اينترنتي: info@TMBA.ir

 سايت انتشارات بازاريابي: www.marketingPublisher.ir

 نشاني اينترنتي: info@marketingPublisher.ir

 نشاني انتشارات بازاريابي: تهران، خيابان آزادي (شرق به غرب)، بعد از خوش شمالي، كوچه نمايندگي، پلاك 1، واحد 10

 با شماره‌ي تلفكس: 66431461(021)

 با شماره‌ي تلفنهاي: 66423667(021) و 66434055(021)

 با شماره‌ي تلفن همراه شخصي‌ام: 09121994281‌

 

گر بخواهيد در اين يك دم عمرنيك جوياي حقايق باشيد

و به چشم همه نيكان جهانبس برازنده و لايق باشيد

هدفي ناب بيابيد و در راه وصالعالم عامل عاشق باشيد

 

سبز باشيد

پرویز درگی