تازه ها

نویسنده: امید امین

تعداد صفحات:111 صفحه

نوبت چاپ : دوم

سال نشر : 1397
قیمت : 18000تومان

توضیحات کتاب :

سخن ناشر

تأليف كتابهاي مهارتي در ايران رو به گسترش است. علاقه‌مندم شادي‌ام را از اين نوع كتابهاي مهارتي عنوان كنم.

سالها پيش در ايران، كتابهاي برايان تريسي و آنتوني رابينز بويژه استيفن شيفمن با اثر فنون بازاريابي تلفني خواهان فراواني داشت و البته هنوز هم اين كتابها، علاقه‌مندان خاص خودش را دارد.

با وجود اين، نسل جسور و با اعتمادبه‌نفس بازاريابي و فروش ايران، پس از مطالعه‌ي اين كتابهاي خارجي همواره اين احساس را بر زبان جاري ساخت كه بازار ايران متفاوت از آن چيزي است كه اين كتابها صفحات متنوعي را به خود اختصاص داده‌اند.

خوشبختانه در سالهاي اخير اين نسل جسور و با اعتمادبه‌نفس، كوشيد آنچه را خود از بازار آموخته، آنچه را تجربه كرده و يا از "بزرگان بازار" فراگرفته، تدوين كند و در اختيار اهالي بازاريابي و فروش قرار دهد.

اميد امين، مؤلف اين كتاب، به گفته‌ي خودش با كارنامه‌اي درخشان در صنعت بيمه، صنايع داروسازي، حوزه‌هاي كاروكسب‌هاي نوپا (استارت‌آپ)، و واردات، حاصل ده سال زحمات خود را در اين كتاب يكجا آورده و به شكلي كاربردي تقديم اهالي بازاريابي و فروش مي‌كند.

اين كتاب - تماس يك ميلياردي - و كتابهايي از اين دست، مخاطبان ايراني را مجذوب خود مي‌كند؛ چون ديدگاهها و نگرشها، همچنين تكنيكهاي متنوع اشاره شده، آزمون كارآمدي خود را بخوبي پشت سر گذارده است. كافي است هر لحظه اراده كنيد، اين ديدگاهها و نگرشها را به كار اندازيد، يا تكنيكها را در "بازار" به كار گيريد.

 

ويژگيها و ساختار كتاب تماس ميلياردي‌

"تماس ميلياردي" متمركز بر "بازاريابي و فروش تلفني" و "مهارتهاي ارتباط مؤثر" است. علاقه‌مندم عنوان كنم كه اين كتاب - تماس ميلياردي - توضيحات متفاوت و خوبي را در قالبي تازه و نثر سليس و روان در اين كتاب آورده است.

كتاب با "داستاني واقعي" شروع مي‌شود و همين ويژگي جذابيت آن را مي‌افزايد. به‌علاوه، سبب مي‌شود آنچه را خوانده‌ايم، تا مدتها در ذهن به صورت تصوير قابل بازيافت و پردازش، گره‌گشاي فعاليتهاي مذاكره‌ي بازاريابي و فروش باشد.

•‌‌طنز: مؤلف كتاب هركجا لازم بوده از حس شوخ‌طبعي و طنز بخوبي بهره گرفته است. نظير آنچه در صفحه‌ي 35 كتاب مي‌خوانيم: وسط ميدان جنگ، سرباز پيژامه‌پوش نباشيد.

كاربرد طنز براي آن است كه يادآوري كند هنگام گفت‌وگوي تلفني، براي انجام دادن كاري حتي آوردن فاكتور يا اطلاعاتي كه مشتري دستور آن را داده، شخص را پشت‌خط تماس تلفني منتظر نگه نداريد.

تأكيد مي‌ورزد شخص اگر تمايلي ندارد تا شصت‌پايش زيرپاي شما برود (پشت خط منتظر بماند)، گفت‌وگوي تلفني را قطع كنيد.

•‌‌خلاقيتها: چندين شيوه و روش خلاقانه در اين كتاب به‌كار رفته است نظير قصر مكالمه و هفت كليد ورود به اتاق بهشت كه در صفحات 49 و 50 و 51 و... بخوانيد.

بازي "مار و پله" تكنيك جالبتر ديگري است كه تا حدودي همگي با اين بازي آشناييم. تاس مي‌اندازيد، اگر به "پله" برسيد، به يكباره چندين خانه صعود مي‌كنيد. اما آزاردهنده است وقتي به خانه‌ي "مار" مي‌رسيم. گزيده مي‌شويم و به يكباره سقوط چندخانه‌اي را بايد بپذيريم. واقعاً دردناك است!

مؤلف كتاب - اميد امين - تكنيكها را در قالب همين بازي جالب و رايج آورده است. كافي است بدانيم "پله‌ها" در گفت‌وگوي تلفني كدامند، و "مارها" چگونه ما را به قعر نابودي مي‌كشاند. 

•‌‌عبارتهاي ضرباهنگين: عبارتهاي كليدي و تأكيدي كتاب، كاملاً شما را سرحال مي‌آورد. به خواننده يادآور مي‌شود كه بكوشيد در "گفت‌وگوهاي تلفني" يا رودررو، مشتري ناراضي نتراشيد. 

عبارت زيبا و ضرباهنگين كتاب اين است: مشتري ناراضي را به تروريست تبديل مي‌كند كه وجهه‌ي سازمان شما را ترور مي‌كند!

چند جاي كتاب با تصويرهاي كارتوني (انيميشن) آراسته شده است كه همچنان سهم قابل ملاحظه‌اي در يادگيري آموخته‌ها دارد و تا مدتها همين تصاوير باعث مي‌شوند كه بسياري از تكينكها را به‌خاطر بياوريد.

"قلاب ذهني" شيوه‌اي است كه اين كتاب در به‌كارگيري آن استادانه اجرا كرده است و يا به تعبير خانم لورا ريس (دختر آل‌ريس، صاحبنظر نامي برند و تبليغات" )چكش بصري" اجازه نمي‌دهد آنچه را فرا گرفته‌ايد، از ذهنتان پاك و زدوده شود.

 

تماس ميلياردي، كتاب كار و تمرين

مؤلف كتاب به نوشته‌ي خودش، اين كتاب را كتاب خواندني و بيش از آن، كتاب "كار" و "تمرين" مي‌داند. 

دوست دارد خواننده نيز پس از اطلاع از تكنيكها، آنها را در ميدان عمل بويژه در "بازار" به‌كار بندد و با ممارست بيشتر، بتواند "تماس ميلياردي" را در زندگي حرفه‌اي‌اش بيافريند. 

در پايان شايسته است از آقايان احمدآخوندي، مدير توانا و داناي انتشارات بازاريابي، و محسن جاويدمؤيد، سردبير پرتلاش "دوماهنامه‌ي توسعه مهندسي بازار"، بابت ويراستاري و تمام مراحل چاپ و نشر كتاب سپاسگزاري كنم.

تقاضا مي‌كنم توصيه و نظرات خود را براي در نظر گرفتن چاپهاي بعدي كتاب از طريق زير به ما برسانيد:

سايت شخصي پرويز درگي: www.dargi.ir

 نشاني ‌اينترنتي: info@TMBA.ir

 سايت انتشارات بازاريابي: www.marketingPublisher.ir

 نشاني اينترنتي: info@marketingPublisher.ir

 نشاني انتشارات بازاريابي: تهران، خيابان آزادي (شرق به غرب)، بعد از خوش شمالي، كوچه نمايندگي، پلاك 1، واحد 10

 با شماره‌ي تلفكس: 66431461(021)

 با شماره‌ي تلفنهاي: 66423667(021) و 66434055(021)

 با شماره‌ي تلفن همراه شخصي‌ام: 09121994281‌

 

گر بخواهيد در اين يك دم عمرنيك جوياي حقايق باشيد

و به چشم همه نيكان جهانبس برازنده و لايق باشيد

هدفي ناب بيابيد و در راه وصالعالم عامل عاشق باشيد

 

سبز باشيد

پرویز درگی