تازه ها

ترجمه و تألیف: جعفر واعظی

تعداد صفحات: 91 صفحه

نوبت چاپ: اول

سال نشر: 1398

قیمت: 38,000 تومان

توضیحات کتاب :

سخن ناشر

انیاگرام به مثابه یک نظام "تشخیص" و "درمانی" است همانند نظام تشخیصی و درمانی که در روانشناسی و روانپزشکی مدرن سراغ داریم. خوشبختانه با کوششهای سترگ پژوهشگران مبرز، انیاگرام با روانشناسی، و روانپزشکی جدید مطابقتهای فراوانی دارد.
انیاگرام قرار است ما را به خودمان نشان بدهد، همچون آینه، بدون کم‌وکاست، بی روتوش و بدون رنگ و لعاب. افزون بر آن، قرار است به ما بیاموزد که با دیدن خودمان، از خودمان رویگردان نشویم، از خود نگریزیم، خودمان را فریب ندهیم. لب به گلایه و شکایت و ملامت خودمان باز نکنیم، و این همه یعنی خودمان را بپذیریم، نه ذره‌ای کمتر و نه ذره‌ای بیشتر. تا اینجا با جنبه‌ی تشخیصی انیاگرام سروکار داریم.
با انیاگرام قرار است درجا نزنیم، فراتر از "الان" و "اکنون" خودمان برویم. بدون شتابزدگی عجولانه، بدون ارزیابی و قضاوتهای تندوتیز که معمولاً به جایی نمی‌رسد، به فراسوی خود برویم، و از خودِ خودمان رهایی یابیم. برای این مسیر نیز انیاگرام، نقشه‌ی راه دارد. اینجا با جنبه‌ی درمانی انیاگرام سروکار داریم.
انیاگرام همان‌گونه که برای شخص خودمان سودمند است و نقشه‌ی راه دارد، برای دیگران نیز به‌کار می‌آید. دیگران را در آموزه‌های انیاگرام همچون خود خودمان می‌دانیم و می‌بینیم، کم‌وکاستی‌هاشان را به رخ‌شان نمی‌کشیم، و برای رسیدن آن به فراسوی خودشان، پله به پله، همراه و همکارشان خواهیم ماند. و بدین‌گونه است که در همین لحظات همراهی و همکاری و حضورمان با دیگری، خودمان را پالایش می‌دهیم، کاستی‌های خودمان را دیگربار می‌نگریم، و برای عبور از خودِ خودمان، یاریگر آنها می‌شویم.
آموزش همه چیز در مورد تیپ شخصیتی خودتان، سفری شگفت انگیز و ارزنده است که می تواند در تمام طول زندگی ادامه داشته باشد. این کتاب فقط نگاهی اجمالی به سطح این شناخت را به نمایش می گذارد.