تازه ها

نویسندگان: دوریانا دال پالو، کلودیا دی جیورجی، بئاتریس لرما، الئونورا بوئیاتی

مترجم: دکتر حمید اکبریه

تعداد صفحات: 155صفحه

نوبت چاپ: اول

سال نشر: 1398

قیمت: 26,000 تومان

توضیحات کتاب :

 

ما باید صدا را طراحی کنیم و آن را به‌عنوان بخش جدایی‌ناپذیر ابتدای فرایند طراحی در نظر بگیریم.
همه‌ی ما به دنیای ناملموسی از صداها وصل هستیم، اما چیزی که اغلب فراموش می‌شود، این است که فقط بخش بسیار کوچکی از صداهایی که در معرضشان هستیم، عامدانه طراحی شده‌اند. روشهای طراحی و مهندسی طراحی، روانشناسی و ارگونومی شناختی، آکوستیک و سایکوآکوستیک در بهبود صدای محصول مشارکت می‌کنند و رویکردی بینارشته‌ای و چند رشته‌ای را تشکیل می‌دهند.
از دهه‌ی 60 و 70 میلادی به این سو و بویژه در دهه‌های اخیر، صنایع متعددی به استفاده از طراحی صدا در محصولاتشان علاقه‌مند شده‌اند؛ این صنایع را با عنوان آیکون‌های صدا می‌شناسند. چند نمونه‌ی معروف در این زمینه عبارتند از: صدای غرش معمول موتورسیکلت‌های هارلی دیویدسون که شرکت سازنده‌اش سعی در ثبت حقوق انحصاری برای این صدا را داشت و صدای بالا آمدن سیستمهای عامل مختلف از قبیل صداهایی که برایان انو برای مایکروسافت یا جیم ریکس برای سیستم عامل مکینتاش ساخته است.
علاقه‌ی شرکتها، محققان و بخشهای تحقیقات و توسعه و فرصتهای پیش رویشان برای سرمایه‌گذاری بر صدای محصول به‌منظور انتقال مفاهیمی با ارزش معنوی به محصولاتشان، بهبود تجربه‌ی کاربر در مرحله‌ی مصرف، افزایش سازگاری محصول با مشتری و تقویت هویت برند است.