تازه ها

مؤلف: پروفسور علی صنایعی

تعداد صفحات: 199 صفحه

نوبت چاپ: اول

سال نشر: 1398

قیمت: 28,000 تومان

توضیحات کتاب :

انقلاب کشاورزی با سلسله‌ای از انقلاب صنعتی که در نیمه‌ی دوم قرن هجدهم ایجاد شد و به ترتیب انقلاب دوم همراه با تولید انبوه، خط تولید و برق، و سپس انقلاب سوم همراه با خودکارسازی و کامپیوتری‌شدن، و در نهایت انقلاب چهارم صنعتی با افزایش قدرت شناختی، تولیدات انسانی را حمایت می کند.
به لحاظ فنی، اینترنت اشیا (IOT) یک سیر تکاملی اینترنت است. پیامدهای تجاری IOT انقلابی هستند و اقتصاد نتیجه‌محور را ایجاد خواهند کرد. خرید و فروش نتایج آثار عمیقی بر صنعت، سازمان و محصولات خواهد داشت.
به همین دلیل اینترنت اشیا بشدت فراگیر شده است. میلیاردها حسگر! تریلیون‌ها دلار! اینترنت اشیا به‌قدری جذاب شده است که در رأس چرخه‌ی جذابیت قرار داشته و حتی چرخه‌ی جذابیت مختص به خود را دارد!
اما برخلاف تبلیغات اغراق‌شده، اینترنت اشیا واقعی است. این موضوع به بهترین شکل از روی تعداد نقش‌آفرینان صنعت اینترنت اشیا که در حال نبرد برای فروش آن به پذیرندگان اولیه‌ی نسبتاً معدود اینترنت اشیا هستند، قابل اثبات است. من بخش عمده‌ای از مسیر شغلی خود را صرف عبور از پرتگاهها کرده‌ام و این به‌طورکلی موضوع بحث این استارت‌آپ است. استارت‌آپ‌ها باید زخمهای مختلفی بخورند (ریسک کنند) درحالی‌که رقبای بزرگتر و پیشرفته‌تر صبر می‌کنند تا بازارها به بلوغ برسند و فناوریها به ثبات برسند، اما اینجا اینطور نیست. علاوه بر استارت‌آپ‌های ریسک‌پذیر، همه‌ی غولهای فناوری و بسیاری از شرکتهای معتبر در حال حاضر وارد بازار شده‌اند و قدم در مسیری گذاشته‌اند که قرار است به مدل عادی کسب‌وکار در آینده تبدیل شود...