تازه ها
مدلهای مذاکره

 

مؤلف: محمدحسین غوثی

تعداد صفحات : 195 صفحه

نوبت چاپ : اول

سال نشر : 1399
قیمت : 39,000 تومان

توضیحات کتاب :

 

ما با فرشته‌ها مذاکره نمی‌کنیم" این شاید یکی از معروف‌ترین و کلیدی‌ترین عبارتها در حوزه‌ی مذاکره است. هرچه بیشتر این عبارت را مورد توجه قرار دهیم، درمی‌یابیم که "مذاکره" چه کار سخت و دشواری

است.

کتاب حاضر یک کتاب تمرین است، برای آنها که علاقه‌مندند به‌صورت "خودآموز" آن را به‌کار بندند. خوشبختانه نثر سلیس و روان کتاب به‌گونه‌ای است که خواننده‌ی خوش‌ذوق و علاقه‌مند می‌تواند با مطالعه‌ی متن، و به‌کارگیری آنچه در کتاب آمده است، قدرت مذاکراتی خودش را افزایش دهد.

این کتاب، ویژگیهای متعددی دارد، از جمله "مغالطات" که کتاب به‌صورت مفصل به آن پرداخته است. با یادگیری "مغالطات"، شخص یا گروه مذاکره‌کننده به توانمندی فوق‌العاده‌ای می‌رسد که راه را بر رفتارهای غیرحرفه‌ای، دغلکارانه و فریبکارانه می‌بندد. از همه مهمتر در کمال آرامش به شخص و گروه مقابل نشان می‌دهد که بهتر است "مذاکره" در مسیر اصلی خود حرکت کند.

 

"مغالطات" و "مکانیسمهای دفاع روانی"، دو موضوع جذاب این کتاب است که بخوبی تشریح شده است که مذاکره کنندگان حرفه ای با آگاهی از آن، مسیر مذاکره را به گونه ای طی می کنند که به حل مسأله برد-برد طرفین بینجامد.