تازه ها
تلنگرهای طلایی برای نسل هزاره

مؤلف: ریچارد ای. موران
مترجمان: دکتر کیوان شعبانی مقدم - سید سجاد حسینی
تعداد صفحات : 91 صفحه
نوبت چاپ : اول
سال نشر : 1399
قیمت : 28,000 تومان

توضیحات کتاب :

نسل جديد كه به‌تازگي از دانشگاه فارغ‌التحصيل مي‌شود براي حضور در بازار كار نياز به اطلاعات و آموزش دارد. براي پذيرش همين اطلاعات و آموزش، زباني متفاوت از زبان نسلهاي پيشين كارساز است. اين درحالي است كه سازمانها و شركتها همچنان با روال پيشين خودشان انتظار دارند كه تازه‌واردها قوانين را اجرا كنند، و از مديران رده‌هاي بالاتر و مقام ارشد سازمان تبعيت كنند.
مي‌دانيم كه نسل جديد دانشگاهي براي ورود به بازار كار همان نسل y است، ارزشهايش متفاوت است و رفتارش با تبعيت سازگار نيست.
نسل y را نسل فست‌فودي مي‌نامند كه شتاب دارد، حوصله‌ي شنيدن حرف آن هم از نسلهاي قبلي را كمتر دارد، اما تا بخواهيد حاضر است ساعتهاي متمادي با همگنان خود چت كند، پيامك بدهد يا در رسانه‌هاي اجتماعي پي در پي و مكرر اندر مكرر، لحظه به لحظه حضوري پررنگ و جدي دارد. ويژگيهايش كم‌نظير است، براي مثال دوانگشتي درحالي كه پيامك مي‌دهد، در حال صحبت كردن و شنيدن حرف دوستانش است، اگر فضا و امكانات اجازه دهد در همان حال با صداي موسيقي كه در حال پخش است، همراهي مي‌كند! كتاب بازاريابي ويژه‌ي زنان نسل هزاره (دهه‌ي هفتادي‌ها) با ترجمه‌ي فاطمه درگي ويژگيهاي متعددي را با شرح و بسط كامل آورده است كه در صورت داشتن فرصت، پيشنهاد مي‌كنم بخوانيد.
نام اين نسل را برخي صاحبنظران نسل G ناميده‌اند. نسل G يا Game يعني نسل بازي. نسلي كه مدام در حال بازي است، حتي اگر بشدت خوابش مي‌آيد و ديروقت است ‌بازي را رها نمي‌كند. حاضر است گرسنگي بكشد، اما بازي را ناتمام نمي‌گذارد! به گفته‌ي برخي از دانايان، نسل G، نسلي است كه تمام معادلات استراتژيست‌ها را در دهه‌هاي آينده برهم مي‌زند.
تصور كنيد كه اين نسل قرار است جذب بازار كار شود كه اكنون جذب شده و در حال انجام كار است. زبان چه شخص يا اشخاصي را مي‌پذيرد و چه كساني مي‌توانند با وي گفت‌وگو كنند؟ به‌نظرم كساني كه براي اين نسل بازيها را مهيا كرده‌اند، بيش از ديگران مي‌توانند بر اين نسل تأثير بگذارند.