تازه ها

نویسنده : پرویز درگی
تعداد صفحات : 112 صفحه
نوبت چاپ : هشتم
سال نشر : 1395
قیمت : 5500 تومان

توضیحات کتاب :

 رقابت روزافزون باعث شده است جناب مشتری که تا چندی قبل زیاد مورد توجه توجه نبود، مورد تکریم و احترام خاصی قرار گیرد. روزگاری بود که مغازه داران، ساعاتی از روز را در محل کسب شان نبودند؛ چون برای آوردن جنس و خرید کالا آن هم به صورت نقدی به بازار عمده فروشان می رفتند. حال ایشان که مشتریان شرکتها هستند، در داخل مغازه می نشینند تا ویزیتورهای آموزش دیده همراه با (اشانتیون) خدمت برسند و مغازه داران نیز با لطف نسبت به قبول محصولات ایشان و آن هم به صورت امانی و چکی اقدام کنند.

اما شرکتها در مسابقه جذب مشتری و نوازش ایشان به این بسنده نمی کنند بلکه ، با راه اندازی واحد بازاریابی و فروش تلفنی به صورت مرتب، مشتریان را مورد پشتیبانی قرار می دهند و سفارشات ایشان را به صورت تلفنی دریافت می کنند. بازاریابی و فروش تلفنی که یک ابزار ترویج و فروش دو طرفه است در این میان و برای ارتباط سریع- کم هزینه و با بهره وری بالا در ارتباط بین شرکتها و مشتریان اهمیت بسزایی یافته است.

امروزه شرکتهای زیادی از این ابزار مؤثر استفاده می کنند. به مثالهای زیر توجه کنید:
- شرکت فرآورده های گوشتی آندره برای فروش سوسیس و کالباس
- شرکت گلستان برای فروش چای- برنج- پسته و...
- شرکت سیرنگ کاسپین برای فروش آب معدنی و ماءالشعیر و اسنک و...
- شرکت پیام همشهری برای جذب آگهی در نیازمندیهای روزنامه­ی همشهری
- شرکت بیمه سامان برای فروش بیمه
- برای فروش کفش
- و ....

به این نوع از ارتباط بین شرکتها و مشتریان، بهره گیری از استراتژی دانشی و بازاریابی و فروش فعال یا (active) گفته می شود.

اما بازاریابی و فروش تلفنی امروزه متخص رابطه­ی شرکتها و مغازه داران نیست بلکه، حتی در ارتباطات بین شرکتها و مصرف کنندگان نهایی نیز به کار گرفته می شود. وقتی شرکت بازرگانی لطیفی برای فروش تردمیل، برنامه زنده تلویزیونی راه انداخت و شماره تلفنهای شرکت به صورت زیرنویس در معرض دید بینندگان قرار گرفت، آنهایی که تمایل به ورزش در خانه داشتند، وقتی با شرکت تماس می گرفتند، این خانمهای آموزش دیده برای بازاریابی و فروش تلفنی بودند که ایشان را با گرمی پذیرا می شدند و توضیحات بیشتر را به ایشان ارائه می کردند، به این نوع ارتباط در بازاریابی بهره گیری از استراتژی کششی و بازاریابی واکنشی (Reactive) گفته می شود، به عبارتی با برنامه­ی تلویزیونی و ارائه­ی اطلاعاتی، مشتریان برای تماس با شرکت تحریک شدند و تماس ایشان با واکنش مناسب فروشندگان تلفنی تکمیل شد.

ویژگی بارز این کتاب در آن است که مبتنی بر شرایط ایران، بازاریابی و فروش تلفنی به گونه‌ای تدوین شده‌است که فرد مبتنی بر دانش، با تمرین و ممارست مداوم و مکرر قادر خواهد بود با چیرگی، بازاریابی و فروش را از طریق این وسیله قابل دسترس، ارزان، و کم هزینه انجام دهد.