تازه ها

نویسندگان : پرویز درگی و سیدسعید میرواحدی
تعداد صفحات : 160 صفحه
نوبت چاپ : اول
سال نشر : 1388
قیمت : 2900 تومان

توضیحات کتاب :

 به جرأت می توانیم ادعا کنیم که هیچگاه تاکنون علم بازاریابی در ایران به اندازه زمان فعلی مورد توجه نبوده است . اگر سری به صفحات نیازمندیها و آگهیهای روزنامه ها بزنید بیشترین نیروهای در خواستی ، مدیران ، کارشناسان و سایر نیروهای متخصص در حوزه­ی بازاریابی می باشند که دعوت به کار شده اند و این تازه آغاز راه است .

چون هر چقدر به جلو می رویم میزان تعامل ایران با اقصی نقاط جهان افزایش یافته و سرعت ارتباطات ، گردش اطلاعات را بیش از هر زمانی کرده است. دیگر دغدغه مدیران بنگاه های اقتصادی تولید نیست  بلکه، آنچه ذهن ایشان را مشغول ساخته است، ارائه­ی محصول ( کالا یا خدمت ) باب میل مشتری است .

پس دیگر مدیران نمی توانند سلیقه ها و خواستهای خودشان را به جای آنچه که مشتری می خواهد بگذارند . لذا رویکرد تحقیقات بازاریابی برای شناخت هرچه بیشتر و بهتر مشتریان – رقبا – محیط درونی و محیط بیرونی سازمانها رو به گسترش است و در این میان اهمیت آزمون بازار خود را نشان می دهد .

سازمانهای ما به جهت زیانهای عدم توجه به شناخت بازارهایی که متحمل شده اند در می یابند که می بایست قبل از اقدام به ورود محصول به بازار یا خرید خط تولید ، ابتدا نسبت به آزمون ایده – آزمون محصول – آزمون قیمت و ... اقدام کنند .

کلینیک محصول به عنوان آزمون بازاریابی محصولات جدید، در صورتی که با اصول علمی آن به کار گرفته شود ، ریسک تصمیم گیری اشتباه را به نحو قابل توجهی  کاهش می دهد .
کلینک محصول خود نوعی از تحقیقات بازاریابی است که با هدف دریافت نظرات مشتریان از محصولات جدید یا قدیم شرکت انجام می شود.
در این نوع از تحقیق ، محصول در معرض دید و مصرف مشتری قرار می گیرد و با دریافت باز خورد و نظر مشتری، اقدامات اصلاحی ، شناخته شده و به کارفرما پیشنهاد می گردد.

با مطالعه­‌ی کتاب ضمن آشنایی بیشتر با مزایا و فواید کلینک محصول ، نحوه­ی به کارگیری آن در راستای تعامل شایسته تر با بازار معرفی می گردد.

امید است این کتاب بتواند بخشی از نیازهای بنگاههای اقتصادی و دانشجویان رشته هایی نظیر مدیریت اجرایی – مدیریت بازرگانی و بازاریابی استراتژیک را برآورده سازد و همچنین شرکتهای فعال در حوزه­‌ی تحقیقات بازاریابی با بهره مندی از آن بر غنای تحقیقات خویش بیفزایند.

قطعاً هیچ اثری خالی از اشکال نیست ، ما خوشحال می شویم از نظرات ارزشمند شما مطلع شویم ، تا در چاپهای بعدی نسبت به اصلاحات لازم، اقدام کنیم.

از همکاران پر توان و شایسته مان در TMBA خصوصاً آقایان احمد آخوندی و محسن جاوید مؤید که زحمت ویراستاری را با دقت و وسواس قابل تحسین متحمل شدند ، سپاسگزاریم .

از انتشارات معتبر رسا خصوصاً مدیر فرزانه آن جناب آقای ناجیان به خاطر همکاری شایسته شان قدردانی می نماییم.

سبز باشید                

پرویز درگی – سید سعید میرواحدی