تازه ها
نقش اساتید و متفکران عوضی در کاروکسب

مؤلف: نسیم نیکلاس طالب
مترجم: دکتر کیوان شعبانی مقدم
تعداد صفحات : 336 صفحه
نوبت چاپ : اول
سال نشر : 1399
قیمت : 37,000 تومان

توضیحات کتاب :

ساندی تایمز، او را آتشین‌ترین و مؤثرترین متفکر حال حاضر جهان توصیف می‌کند. فایننشال تایمز، وی را نه یک دانشمند در اقتصاد، که یک غیبگو می‌داند و دنیل کانمن، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل اقتصاد وی را یکی از تأثیرگذارترین متفکران عصر ما توصیف می‌کند.
نسیم نیکلاس طالب در سال 2007 کتاب "قوی سیاه" را منتشر کرد که تاکنون به بیش از  40 زبان دنیا ترجمه شده و یکی از پرفروشترین نیویورک‌تایمز است. قوی سیاه را ساندی‌تایمز به‌عنوان یکی از 12 کتاب اثرگذار بعد از جنگ جهانی دوم توصیف کرده است.
بن‌مایه و هسته‌ی اصلی این کتاب از همان عنوانش بخوبی مشهود است. "در وسط گود بودن"، به معنای پذیرش مسئولیت اقدامات و تصمیمات خودمان است و تقریباً در همه‌ی جنبه‌های حیات، از زندگی شخصی و خانوادگی گرفته تا مسائل روزمره، معاملات، دین و روابط بین‌الملل کاربرد دارد.
معمولاً کتابها به دنبال این هستند که مردم را به اندیشیدن وادارند، ولی در وسط گود به دنبال این است که مردم را به عمل کردن وادارد.
کتاب ما را دعوت می‌کند که کار درست را انجام دهیم و چنانچه به اندازه‌ی کافی با پیچیدگی‌های یک سیستم آشنا نیستیم، مراقب حرف زدنمان باشیم، نه اینکه چشممان را ببندیم و دهنمان را باز کنیم. کتاب ما را دعوت می‌کند که اخلاقی باشیم، تئوریهای مزخرف از خود ساطع نکنیم و شجاعانه پای تصمیماتی که می‌گیریم بایستیم.