تازه ها

مؤلفان: دکتر محمد مهدی ابریشم کار و جواد خزائی پول و دکتر سید محسن علامه

تعداد صفحات: 200 صفحه

نوبت چاپ: اول

سال نشر: 1395

قیمت: 14/000 تومان

توضیحات کتاب :

سخن ناشر

"مديريت بازاريابي" در قالب و قامت كتاب، در ايران با نام كاتلر، و در سالهاي اخير با نام كاتلر - كلر همراه است. پروفسور فيليپ كاتلر - پدر بازاريابي نوين جهان، و پروفسور كوين لين كلر - نظريه‌پرداز برند و برندسازي، در كتاب "مديريت بازاريابي" كه از اساس براي دانشجويان دانشگاهها در مقاطع عالي تحصيلي تدوين كرده‌اند، كوشيده‌اند تا به تمامي مباحث بپردازند. كافي است به كتابهاي آنها مراجعه كنيد كه در اوج صبوري با مثالهاي كاربردي، موردكاوي‌ها، با ترسيم جداول، نمودارها، و شكلها مساعي خويش را براي انتقال هرچه بهتر مفاهيم به‌كار گرفته‌اند. حاصل، كتابي شد قطور و پرصفحه كه ترجمه‌ي فارسي آن 1000 صفحه است.
بعدها و همچنان هنوز، هم در خارج از كشور، و هم در ايران، استادان دانشگاهها به هنگام تدريس كتاب در كلاسهاي درسي، و دانشجويان به هنگام مطالعه بويژه براي آمادگي در آزمونها، با دشواريهايي روبه‌رويند و آن نيز حجم كتاب است. البته و صد البته كاتلر و كلر همواره از سوي استادان، دانشجويان و خردورزان، رشك‌برانگيز و ستودني هستند كه چگونه مي‌توان اين مجموعه از اطلاعات و دانشهاي گوناگون را يكجا مهيا و تحرير كرد.
به نظر مي‌رسد نجواها و نغمه‌هاي بسياري از استادان و دانشجويان براي اين حجم پرصفحه‌ي كتاب "مديريت بازاريابي"، هم به گوش استادان بزرگ جهاني يعني كاتلر و كلر رسيده، و هم ناشر، بخوبي صداي بازار را شنيده كه بهتر بود "‌كتابي جمع‌وجور" عرضه مي‌شد.
كاتلر و كلر براي پاسخگويي به اين صداها، دست‌به‌كار تلخيص همين كتاب شدند و پس از چند ماه، كتابي با نام "چارچوبي براي مديريت بازاريابي (A Framework For Marketing Management)" تدوين و انتشار يافت. بسياري از موردكاوي‌ها، شكلها، جدولها، و مثالهاي كاربردي حذف شدند، توضيحات كاسته شد، و در عمل كتابي فراخور استادان و دانشجويان بازاريابي عرضه شد. گو آنكه همين متن جمع‌وجور نيز مشتمل بر 7 بخش و 18 فصل شد؛ كتابي كه ترجمه‌ي فارسي آن نزديك به 500 صفحه است.
مي‌دانيم زمانه دگرگون شده، و به گفته‌ي پروفسور مايكل آر. سولومون، استاد صاحبنام رفتار مصرف‌كننده، در عصر ديجيتاليسم كه ما در آن به سر مي‌بريم، در شتاب و سرعت تغييرات، مجالي نمي‌يابيد كه با شكيبايي و حوصله مطلبي را تشريح كنيد؛ در اين عصر، هم كمتر مي‌خوانند، و هم كمتر گوش مي‌سپارند به آنچه مي‌گوييد.
در اين عصر و فضاي ديجيتاليسم، نقش دانايان آگاه و استادان صاحب فن است كه موضوعات را در قالب كتابهاي كم‌صفحه بيارايند تا شايد در آينده، دانشجويان به سر ذوق آيند و با انگيزه‌هاي شخصي با علاقه‌مندي و ولع به سراغ همان كتابهاي پرصفحه رفته و دانش خود را تكميل كنند.
دكتر محمدمهدي ابريشم‌كار، جواد خزائي‌پول، و دكتر سيدمحسن علامه در اقدامي هوشمندانه دست‌ورزي آگاهانه‌اي را در كتابي كم‌صفحه براي درس مديريت بازاريابي اجرا كردند. آنچه پيش رو داريد اهتمامي است كه اين استادان به انجام رسانده و تقديم كرده‌اند.
خوشبختانه افراد صاحب فن و آگاه به موضوعات بازاريابي مي‌دانند كه تقليل موضوعات بويژه در شرايط پرتنوع جهان كنوني، مستلزم اشراف و دانايي به همراه هنر رهايي از بسياري از موضوعات اصلي بازاريابي است كه لازم است، اما ناگزيريد آن را حاشيه‌اي بدانيد و از آن بگذريد. اقدامي كه در كتاب مديريت بازاريابي (اصول و مباني) به پايان رسيده و اكنون پيش روي شماست.


از همكاران عزيزم احمد آخوندي، مدير تواناي انتشارات بازاريابي، و محسن جاويدمؤيد، سردبير داناي مجله‌ي "توسعه مهندسي بازار"، براي ويراستاري و آماده‌سازي شايسته‌ي اين كتاب سپاسگزارم.
تقاضا مي‌كنم توصيه‌ها و نظرات خود را براي در نظر گرفتن چاپهاي بعدي كتاب از طريق زير به ما برسانيد:
- سايت شخصي پرويز درگي: www.Dargi.ir
- نشاني ‌اينترنتي: Info@TMBA.ir
- سايت انتشارات بازاريابي: Info@MarketingPublisher.ir
-نشاني اينترنتي: www.MarketingPublisher.ir
-نشاني انتشارات بازاريابي: تهران، خيابان آزادي (شرق به غرب)، بعد از خوش شمالي، كوچه نمايندگي، پلاك 1، واحد 10‌
-با شماره‌ي تلفكس: 66431461 (021)
- با شماره‌ي تلفنهاي: 66431637 (021) و 66434055 (021)
- با شماره‌ي تلفن همراه شخصي‌ام: 09121994281‌‌